Od poniedziałku 19 czerwca br. nastąpi zmiana organizacji ruchu w Wilkowicach. Przebudowa drogi powiatowej w tej miejscowości wymaga zamknięcia części ulic Święciechowskiej i Dworcowej.

Spółka Strabag rozpoczęła przebudowę drogi powiatowej w Wilkowicach. Inwestycja na ulicach Dworcowej i Święciechowskiej zakłada przebudowę 2,7 km drogi (poszerzenie do szerokości sześciu metrów), budowę ciągu pieszo - rowerowego (2,5 m szerokości), przebudowę oraz budowę chodników, a także przebudowę 2 km kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów ulicznych.

Prace obecnie wykonywane są na dwóch odcinkach, na których na zlecenie gminy Lipno i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie wymieniono wcześniej sieć wodociągową. Bardzo szeroki zakres prac musi wiązać się z utrudnieniami w ruchu. W związku z tym Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie wprowadzi 19 czerwca br. (poniedziałek) zmianę organizacji ruchu drogowego w Wilkowicach.

- Polegać będzie na wyłączeniu z ruchu pojazdów na ul. Święciechowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Brzozową i Zachodnią do skrzyżowania z ul. Kasztanową (odcinek o długości ok. 900 m) oraz na ul. Dworcowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Mórkowską do skrzyżowania z ul. Kolejową (odcinek o długości ok. 500 m). Liczymy na wyrozumiałość kierowców. W październiku br. wieloletni dyskomfort zakończy się i będą mogli korzystać z przebudowanej drogi i chodników – informuje Marian Kaczmarek, kierownik ZDP w Lesznie.

W ramach nowej organizacji ruch tranzytowy pojazdów z kierunku Włoszakowic i Święciechowy w kierunku Mórkowa i Lipna oraz odwrotnie skierowany zostanie przez Leszno.

Jednocześnie z pracami drogowymi trwa w Wilkowicach przebudowa sieci wodociągowej na kolejnych dwóch odcinkach ulic Święciechowskiej oraz Dworcowej. Po ich zakończeniu także na tych odcinkach zostanie przebudowana nawierzchnia ulic i chodników.