Gimnazjaliści z Osiecznej zajęli drugie, a z Bukówca Górnego trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Leszczyńskiego Rejonu Ligi Obrony Kraju. Część pucharów dla najlepszych zawodników ufundował powiat leszczyński.

W zawodach na strzelnicy sportowej przy III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie wystartowało 9 drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Leszna i powiatu leszczyńskiego. Zgodnie z regulaminem każdy zawodnik drużyny szkolnej, a także opiekun, musiał zaliczyć strzelanie z karabinu pneumatycznego i karabinu sportowego (po 20 strzałów ocenianych).

W kategorii szkół gimnazjalnych z karabinu sportowego najlepiej strzelała: Zuzanna Sura (Gimnazjum nr 2 Leszno), przed Jędrzejem Malczewskim (Gimnazjum nr 5 Leszno) i Kają Szenk (Gimnazjum w Bukówcu Górnym). W strzelaniu z karabinu pneumatycznego najlepsze wyniki uzyskały dziewczyny z Gimnazjum nr 2 w Lesznie: Aleksandra Pietrzak, Adrianna Balińska i Zuzanna Sura. Klasyfikację dwuboju strzeleckiego (suma wyników strzelania z karabinu pneumatycznego i karabinu sportowego) wygrała Adrianna Balińska przed Zuzanną Sura i Kają Szenk. Drużynowo w kategorii gimnazjów zawody wygrało Gimnazjum nr 2 z Leszna przed Gimnazjum z Osiecznej i Gimnazjum z Bukówca Górnego.

Najlepiej strzelającą młodzież wyróżniono medalami, dyplomami i upominkami. Najlepsze drużyny wyróżnione zostały pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Lesznie i Urząd Miasta Leszna, medalami i dyplomami. Puchary wręczał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_strzelanie_LOK_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}