W Pawłowicach zorganizowano piątą edycję festynu rodzinnego „Witajcie wakacje”. Jedną z wielu imprez były spławikowe zawody wędkarskie o puchar starosty leszczyńskiego.

IV spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w parach o puchar starosty leszczyńskiego zorganizowało stowarzyszenie Przyjaciele Rawickich Rowerówek. W rywalizacji uczestniczyły 44 pary. Zawody rozegrano w kategorii junior młodszy (roczniki 2007-2012) oraz junior starszy (2001-2006). Każdemu dziecku z wędką towarzyszył dorosły opiekun.

W kategorii junior młodszy puchar starosty zdobyła para Jakub Krygier - Henryk Błochowiak (6.140 kg), natomiast wśród juniorów starszych - Fabian Naskręt - Waldemar Naskręt (7.770 kg). Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Lesznie, a zwycięzców nagrodził starosta Jarosław Wawrzyniak.