Władze powiatu leszczyńskiego podpisały z zarządem województwa wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna”. Inwestycja zakończy się w połowie września 2018 r.

Budowa 14 km sieci połączeń dróg dla rowerów to wspólne przedsięwzięcie powiatu leszczyńskiego oraz gmin Osieczna, Lipno i Rydzyna. Samorządy podpisały umowę partnerską, zgodnie z którą partnerem wiodącym stał się powiat leszczyński. Wartość prac drogowych zaplanowanych na lata 2017-18 oszacowano na ok. 7 mln zł, z czego dotacja z budżetu Unii Europejskiej ma pokryć 70 proc. kosztów. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zorganizował aż trzy przetargi, najtańsze oferty są łącznie aż o ponad 1,4 mln zł droższe, niż kwota zaplanowana na tę inwestycję. Trwają rozmowy partnerów tego projektu w sprawie znalezienia dodatkowych pieniędzy na budowę ścieżek rowerowych.

Starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i skarbnik Marcin Wydmuch w imieniu powiatu leszczyńskiego podpisali w Poznaniu umowę o dofinansowanie tej inwestycji z budżetu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

UE sciezki

Logo strony