Największa w historii powiatu leszczyńskiego inwestycja została oficjalnie rozpoczęta. Warta 56,6 mln zł przebudowa i budowa drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 zakończy się za rok.

Uroczyste rozpoczęcie największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego było głównym punktem wizyty wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego. Wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Leszczyńskiego Janem Szkudlarczykiem, starostą leszczyńskim Jarosławem Wawrzyniakiem, wicestarostą Robertem Kasperczakiem oraz wójtami Wijewa Mieczysławem Drożdżyńskim i Włoszakowic Stanisławem Waligórą wbił symbolicznie łopatę w miejscu pierwszego etapu prac – przebudowy ul. Wolsztyńskiej we Włoszakowicach.

Partnerami powiatu w realizacji tej inwestycji są powiat kościański oraz gminy Włoszakowice, Śmigiel i Wijewo. Przebudowa drogi Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) oraz budowa nowego odcinka do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 (6,5 km) kosztować będzie 56,6 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu UE to 36,7 mln zł.

UE Nietazkowo

{gallery}2017/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}