Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy rozpoczął realizację projektu współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej „Mój zawód – mój wybór”. Projekt przeznaczony jest dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej, szkoły branżowej pierwszego stopnia i uczniów szkoły policealnej.

W ramach projektu „Mój zawód – mój wybór”, służącemu podniesieniu kwalifikacji zawodowych uczniów, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie otrzyma ok. 520 tys. zł dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość całego przedsięwzięcia to ok. 578 tys. zł. Od września br. trwa współpraca z lokalnymi pracodawcami, u których uczniowie odbywają staże zawodowe w wybranych przez siebie zawodach. Są to firmy Lespin Leszno, Euroline Leszno, Miejski Zakład Zieleni w Lesznie i Zamek w Rydzynie.

W ramach kolejnego postepowania publicznego SOSW Rydzyna wybrał firmy, które przeprowadzą dla uczniów kursy. Firma OSK U Jakuba Jakuba Szkudlarczyka z Leszna przeprowadzi kursy prawa jazdy kat. B i T, a Centrum Biznesu i Promocji Kadr z Ostrowca Świętokrzyskiego – kursy: florystyki, kelnerski, obsługi kas fiskalnych, baristy i carvingu.

UE SOSW Rydzyna