Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach, znalazła się w zaszczytnym gronie 26 wyróżnionych i nagrodzonych szkół oraz przedszkoli z terenu województwa.

Na uroczystej gali podsumowującej konkursy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”, Dyrektor szkoły, Mirosława Graf, odebrała z rąk Marszałek Marzeny Wodzińskiej statuetkę. Przedstawiała ona dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament - symbol ucznia, który jest w rękach nauczyciela. Celem konkursu o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” jest wyróżnienie przedszkoli i szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Po części oficjalnej, która miała miejsce W Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się koncert zespołu, którego liderem jest Michał Szpak.

{gallery}2017/artykuly/Pawlowice_Wielkopolska_Szkola_Roku12.10,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}