Starostwo Powiatowe w Lesznie po raz drugi objeło patronatem Cross Sułkowskiego, czyli bieg wokół Jeziora Dominickiego.

W drugiej edycji Crossu Sułkowskiego wystartowało 472 uczestników. Z Boszkowa w kierunku Dominic i z powrotem, drogami asfaltowymi, leśnymi i polnymi pokonali malowniczą trasę o dystansie 11 km. Zwycięzcą biegu został Ukrainiec Roman Romanenko, który trasę pokonał w 34 minuty i 50 sekund i pobił ubiegłoroczny rekord trasy należący do Szymona Krawczyka. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Sylwia Ejdys-Tomaszewska z czasem 40 minut i 59 sekund.  Organizatorem imprezy był Hotel Sułkowski z Boszkowa, a Starostwo Powiatowe w Lesznie patronowało imprezie i współfinansowało zakup pamiątkowych medali.

{gallery}2017/artykuly/Boszkowo_Cross_Sulkowskiego21.10,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}