Z okazji Dnia Edukacji Narodowej cztery nauczycielki SOSW Rydzyna zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi. Wyróżnienia wręczyły w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski i wielkopolski kurator oświaty.

Uroczystość odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg i wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły nauczycielom odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Wyróżnionych zostało ponad 200 nauczycieli, w tym cztery nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczone Medalem Złotym za Długoletnią Służbę zostały Barbara Konior i Maria Wolsztyniak, a Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę - Lidia Garbacz.

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli przyznała Alicji Kubiak Medal Komisji Edukacji Narodowej.