Wkrótce rozpoczyna się XL Międzynarodowy Listopad Poetycki, który odbywa się w ramach XXIII Dnia Leszczyńskiego. Do Leszna przyjadą poeci zarówno z kraju, jak i zagranicy, by promować swoją twórczość.

XXIII Dzień Leszczyński rozpocznie się tradycyjnie „Porankiem poetyckim pod ratuszową wieżą”, który po raz pierwszy odbędzie się w nowo powstałej Bibliotece Ratuszowej. Wezmą w nim udział poeci, nauczyciele, bibliotekarze, mieszkańcy Leszna. W trakcie poranka poetyckiego uczestnicy będą mieli okazję podyskutować z poetami o ich twórczości. Następnie odbędą się lekcje i spotkania poetyckie dla młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Bibliotece Ratuszowej, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, I Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym, III Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_Biblioteka_poezja7.11,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}