W Świerczynie w gminie Osieczna zorganizoano gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

W kościele parafialnym odprawiona została msza w intencji ojczyzny. Podczas obchodów wręczono nagrody wyróżniającym się działalnością społeczną i sportową mieszkańcom gminy.

Uczniowie wszystkich szkół z gminy Osieczna przygotowali część artystyczną. Wśród nich byli uczestnicy V Gminnego Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, Koło Śpiewu „Lutnia”, zespół wokalny „Impresja”. Uroczyste obchody zwieńczył koncert Orkiestry Dętej OSP Osieczna.