Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak rozpoczął procedurę sprzedaży dwóch nieruchomości Skarbu Państwa położonych w Boszkowie, na których zlokalizowany jest tzw. ośrodek kuratoryjny. Przetarg ustny nieograniczony przewidywany jest pod koniec pierwszego kwartału 2018 r.

Dwie nieruchomości położone w Boszkowie (dojazd od ul. Turystycznej) maja łącznie 0,8 ha. Dostęp do nich zapewniony jest przez działkę stanowiącą drogę gminną gminy Włoszakowice, zgodnie z uchwałą Rady Gminy Włoszakowice z dnia 10 kwietnia 2017 r.

Obie nieruchomości nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W obowiązującym studium określone są jako tereny usług turystycznych. Obie są zagospodarowane i zabudowane budynkiem noclegowo – gastronomicznym, pawilonem sanitarnym, budynkiem świetlicy, trzema budynkami pawilonów noclegowych oraz łącznie dziesięcioma budynkami campingów.

W dniu 6 grudnia br. wywieszony został w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie wykaz nieruchomości przeznaczonych do łącznej sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.