Za pośrednictwem Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, a następnie Urzędów Gmin, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przekazał do szkół kalendarz na 2018 r.

Kalendarze trafią do szkół na polecenie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Na odwrocie kalendarza umieszczone są cztery konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej. Głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat bezpiecznych zachowań wobec zagrożeń oraz jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacji zagrożeń zdrowia i życia lub mienia. Celem konkursów jest także popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami i możliwościami ochrony przed nimi.

Regulamin konkursów oraz wzór karty zgłoszeniowej dostępne są na www.straz.gov.pl. Wyłonienie zwycięzców konkursów nastąpi w maju 2018 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a informacje o laureatach zamieszczone zostaną na stronie internetowej PSP.

{gallery}2017/artykuly/Starostwo_Straz_Kalendarz,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}