Powiat Leszczyński - Ścieżki możliwości

Powiat Leszczyński - ścieżki możliwości

Zespół Szkół w Garzynie obchodził jubileusz szkoły i przedszkola. Z tej okazji w uroczystościach uczestniczyli uczniowie z rodzicami, nauczyciele oraz przedstawiciele władz gminy i powiatu.

Rok 2016 jest rokiem trzech jubileuszy placówki z Garzyna. Z tej okazji specjalnie powołany zespół przygotował wielomiesięczny cykl imprez. W tym roku mija 125 lat od utworzenia szkoły w Garzynie, 30 lat od rozpoczęcia działalności przez przedszkole oraz 20 lat od utworzenia Zespołu Szkół Gminy Krzemieniewo – Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Garzynie. Do placówki uczęszcza ok. 130 przedszkolaków i uczniów z Garzyna, Górzna i Zbytek.

Gospodarzem uroczystości jubileuszowych była dyrektor Zespołu Szkół Irena Grobelna, radna powiatu leszczyńskiego. Po mszy w kaplicy w Garzynie, w centrum kultury zorganizowano uroczystą akademię. Przedszkolacy i uczniowie zaprezentowali program artystyczny, zaproszeni goście zapoznali się z prezentacją na temat historii i dnia dzisiejszego placówki. W Zespole Szkół z kolei przygotowano wystawę „Ocalić od zapomnienia”.

W obchodach jubileuszu uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Gminy Krzemieniewo Piotr Sikorski, wójt Andrzej Pietrula, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk oraz starosta Jarosław Wawrzyniak.