W ciągu roku, od czerwca ub.r., liczba zarejestrowanych pojazdów w powiecie leszczyńskim wzrosła o ponad 2100. Obecnie w rejestrach wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie widnieje 60,2 tys. pojazdów.

W ciągu pierwszego półrocza br. w wydziale komunikacji i transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie wydano 9848 decyzji o rejestracji pojazdu, przyjęto 1149 zgłoszeń o sprzedaży pojazdu, wydano 4789 stałych dowodów rejestracyjnych i 1013 kart pojazdu. We wszystkich kategoriach spraw było więcej, niż rok temu.

W ciągu roku liczba pojazdów w powiecie leszczyńskim wzrosła o 2103, do 60 201. Największy przyrost nowych rejestracji – o 66 więcej niż w pierwszym półroczu 2015 r. - był w gminie Rydzyna. Jedyna gmina, w której spadła (o 19) liczba rejestrowanych pojazdów to Święciechowa. Statystycznie na mieszkańca powiatu przypada 1,08 pojazdu.

W dziale rejestracji pojazdów dziennie obsługiwanych jest średnio ponad sto osób. W poniedziałki i piątki liczba klientów wydziału komunikacji i transportu wzrasta do około dwustu.

- 13 czerwca br. padł tegoroczny rekord, tego dnia obsłużyliśmy 234 osoby. Mimo tak dużej liczby klientów nie ma dużych kolejek oczekujących, a maszynka numerkowa wydaje je do końca czasu obsługi - informuje Magdalena Dudziak, naczelnik wydziału komunikacji i transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie.