Jan Stawiński z Nowej Wsi w powiecie leszczyńskim świętował setne urodziny. Podczas uroczystości rodzinnej życzenia złożył mu m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak.

Jubileusz Jana Stawińskiego rozpoczęła koncelebrowana msza w kaplicy w Nowej Wsi. Podczas uroczystości jubileuszowej w Domu Wesel Oaza w Kłodzie, w imieniu rodziny, życzenia złożył zięć Zenon Lorek. Gratulacje złożyli także starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek, który odczytał list gratulacyjny od premier Beaty Szydło. Życzenia złożyli także m.in. sołtys Nowej Wsi Tomasz Wiler, radny Rydzyny Stanisław Prałat i przewodnicząca koła gospodyń wiejskich w Nowej Wsi Edyta Pierzchała.

Jan Stawiński urodził się 1 kwietnia 1917 r. w Nowej Wsi, w której mieszka do dziś. W 1946 r. ożenił się z Pelagią Pacholską, od 20 lat jest wdowcem. W jubileuszu uczestniczyły trzy córki z mężami oraz siedmioro wnucząt i siedmioro prawnucząt.

Jubilat w czasie swego zawodowego życia prowadził gospodarstwo rolne i był zawodowym kolejarzem, pracował na stacjach kolejowych w Lesznie i Kąkolewie.

fot. E.Baldys

{gallery}2017/artykuly/Nowa_Wies_Jan_Stawinski_100_lat_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}