Po raz szósty w Lipnie odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Na scenie zaprezentowało się kilkadziesiąt wokalistów i zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar, od tradycyjnych kolęd i pastorałek, po współczesne piosenki bożonarodzeniowe w ciekawych opracowaniach i aranżacjach.

Głównym celem przegladu jest pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, a także rozwijanie talentów wokalnych i instrumentalnych dzieci i młodzieży szkolnej. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie, część nagród sfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie. Wyróżnienia  laureatom wręczali m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki.

Wyniki VI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek:

GRAND PRIX - Wiktoria Muszyńska

Wyróżnienie otrzymała:

Roksana Glapiak

KATEGORIA ZESPOŁY WOKALNE

1 miejsce - Zespół "Słoneczka"

2 miejsce – Zespół "Kaprys"

3 miejsce - Zespół "Róża"

KATEGORIA ZESPOŁY WOKALNO - INSTRUMENTALNE

1 miejsce – Zespół wokalno – instrumentalny z Kąkolewa

2 miejsce – Rybki Świętego Antoniego

3 miejsce - Zespół w składzie: Alicja Juśkiewicz, Miłosz Szkucik, Grzegorz Waligóra