slid

Przebudowa drogi powiatowej Święciechowa - Wilkowice

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna rozpoczęło przebudowę drogę powiatową na odcinku od ronda w Święciechowie do wiaduktu nad S5 w Wilkowicach.

Przebudowa drogi powiatowej Górka Duchowna - Targowisko

Spółka Drogbud Gostyń ułożyła już wszystkie warstwy asfaltu na przebudowywanej drodze powiatowej na odcinku Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno.

Zaprzysiężenie członków młodzieżowych drużyn pożarniczych na obozie w Brennie

W Brennie w gminie Wijewo odbywa się obóz szkoleniowy dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatu leszczyńskiego. Jego organizacja została sfinansowana z budżetu powiatu.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie informuje, że w związku z przebudową drogi powiatowej nr 4771P, na odcinku od Święciechowy do wiaduktu w Wilkowicach nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego polegająca na wyłączeniu tego odcinka drogi z ruchu pojazdów od dnia 29.07.2021 r. do dnia 15.08.2021 r.

Przebudowa drogi Górka Duchowna - Targowisko

Spółka Drogbud Gostyń ułożyła pierwszą warstwę asfaltu na przebudowywanej drodze powiatowej  na odcinku Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno.

Dąbcze w gminie Rydzyna

W pierwszym półroczu 2021 r. - według danych pochodzących z rejestru wyborców – liczba mieszkańców powiatu leszczyńskiego wzrosła o 301 osób. Obecnie wynosi ona 57.535.

Ogłoszenie Starosty Leszczyńskiego o zbyciu w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonej w obrębie Sądzia, gmina Włoszakowice.

Piotr Leciejewski odbiera generalską nominację

Piotr Leciejewski, były komendant miejski policji w Lesznie, obecnie komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy, został generałem policji.

Plakat obrazujący tekst

W dniach 26-29 sierpnia br. w Boszkowie odbędzie się XI Ogólnopolski Zlot Kolarski „W krainie lasów i jezior”. Organizacja imprezy jest dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Dnia 16 lipca potwierdzono ASF u padłego dzika w okolicach miejscowości Jabłonna. Jest to pierwszy przypadek afrykańskiego pomoru świń w 2021 r. na terenie Powiatu Leszczyńskiego.

Przebudowana droga wojewódzka przez gminę Wijewo

Zakończona została dwuletnia przebudowa drogi wojewódzkiej nr 305 przebiegającej przez gminę Wijewo w powiecie leszczyńskim.

Punkt szczepień powszechnych w Wilkowicach

W zorganizowanych przez powiat leszczyński punktach szczepień powszechnych przeciw Covid-19 w Garzynie i Wilkowicach wykonano dotychczas ponad 9200 szczepień.

Logo strony