Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia ZMW Przybyszewo

Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo obchodziło swe 25-lecie. Jednym z jego założycieli był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Leszczyńskiego Remigiusz Leciejewski.

Ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach

Trzy oferty złożono w przetargu na budowę ok. 30 miejsc postojowych przy ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lesznie

W Starostwie Powiatowym w Lesznie pod przewodnictwem starosty Jarosława Wawrzyniaka odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone sytuacji związanej z wykryciem drugiego w powiecie ogniska afrykańskiego pomoru świń ASF wśród trzody chlewnej.

Plakat obrazujący tekst

Stowarzyszenie ZMW z Przybyszewa w ramach projektu „Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw” zaprasza do udziału w projekcie młodzież w wieku 13-24 lat z terenu powiatu leszczyńskiego (gminy: Święciechowa, Rydzyna, Lipno, Włoszakowice, Wijewo, Osieczna oraz Krzemieniewo).

Poszerzanie drogi powiatowej w Przybyszewie

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych poszerza drogę powiatową w Przybyszewie w gminie Święciechowa.

Siedziba Starostwa Powiatowego w Lesznie

Starostwo Powiatowe w Lesznie prowadzi konsultacje dotyczące uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Leszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego na 2022 rok”. Na przesłanie opinii organizacje pozarządowe mają czas do 21 października br.

Przejście dla pieszych w Mórkowie zostanie przebudowane

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na budowę i przebudowę siedmiu przejść dla pieszych na  drogach powiatu leszczyńskiego, po jednym zadaniu dla każdej z gmin.

Sadzenie drzew przy drodze Kąkolewo - Grodzisko

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rozpoczęli jesienne sadzenie drzew miododajnych przy drogach powiatowych.

Spotkanie w Krobi poświęcone ASF

W Krobi odbyło się spotkanie samorządowców i rolników regionu leszczyńskiego poświęcone planom wsparcia dla producentów trzody chlewnej, których gospodarstwa znalazły się na terenie obszarów objętych ograniczeniami w związku z wykryciem afrykańskiego pomoru świń ASF.

Plakat obrazujący tekst

Główny Inspektor Transportu Drogowego informuje, że od 1 października br. po złożeniu wniosku o udzielenie wypisów z licencji wspólnotowej, organ  każdorazowo weryfikuje informacje o posiadanych przez przewoźnika drogowego wypisach z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.

20-lecie Zespołu Śpiewaczego "Razem Raźniej" w Święciechowie

Zespół Śpiewaczy „Razem Raźniej” z Długich Starych w gminie Święciechowa obchodził swe 20-lecie. W uroczystości jubileuszowej uczestniczył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.