Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w czwartek 20 stycznia br. zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w czwartek 20 stycznia br. silnego wiatru.

Punkt szczepień powszechnych w Garzynie

W dniach 24 i 28 stycznia br., w godz. 14:00 – 18:00, w zorganizowanym przez powiat leszczyński punkcie szczepień w Garzynie, odbędą się szczepienia przeciwko Covid-19. Osoby zaszczepione otrzymują wydrukowany paszport covidowy. 

Przebudowa drogi powiatowej w Kłodzie

Spółka Nodo z Leszna przebudowuje drogę powiatową przez Kłodę w gminie Rydzyna. W ramach tej inwestycji m.in. powstaje ciąg pieszo - rowerowy.

Droga powiatowa Osieczna - Łoniewo

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa i dalej w kierunku Kąkolewa.

Geoportal powiatu leszczyńskiego

W 2022 r. zakończone zostanie tworzenie numerycznej mapy zasadniczej dla całego obszaru powiatu leszczyńskiego, tj. dla 96 obrębów ewidencyjnych. Obecnie obejmuje ona 79 obrębów.

Plakat obrazujący tekst

Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” -   VII edycja – Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lesznie

Pod przewodnictwem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone sytuacji związanej z rozprzestrzenieniem się  afrykańskiego pomoru świń ASF wśród dzików.

Podpisanie umowy na usuwanie pojazdów z dróg powiatu leszczyńskiego

Kierowcy, których pojazdy zostały usunięte z dróg powiatu leszczyńskiego i umieszczone na parkingu strzeżonym, są zobowiązani do ich odbioru oraz opłacenia kosztów przewozu, a potem parkowania.

102. rocznica odzyskania przez Leszno niepodległości

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uczcił 102. rocznicę odzyskania przez Leszno i powiat niepodległości.

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze wygrały turniej finałowy Pucharu Polski kobiet edycji wielkopolskiej i awansowały do grona “16” najlepszych drużyn w kraju. To największy sukces w historii klubu z gminy Rydzyna.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w poniedziałek 17 stycznia br. silnego wiatru.