Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w dniach17-20 marca br. przymrozków.

Droga powiatowa - ul. Krzywińska w Kąkolewie

Dziewięć ofert złożono w przetargu na budowę miejsc postojowych po zachodniej stronie ul. Krzywińskiej w Kąkolewie, w rejonie Zespołu Szkół.

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze

Tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze po raz drugi z rzędu awansowały do turnieju finałowego Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim.

I Powiatowy Przegląd Piosenki Poetyckiej w Górce Duchownej

W Górce Duchownej odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki Poetyckiej "Kobieta w wierszach ukryta”. Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa w Górce Duchownej pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Zajęcia ekologiczne

Ponad 600 uczniów podstawówek z powiatu leszczyńskiego uczestniczyło w pogadankach ekologicznych pod hasłem „OZE – w trosce o planetę”. Coroczne zajęcia sfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Plakat obrazujący tekst

Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach organizuje 16 marca br. Ogólnopolski turniej szachów rodzinnych VIII Rodzinne Szachowanie. Organizacja turnieju jest dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w dniach 7-9 marca br. przymrozków.

Planowana lokalizacja wiaty turystycznej przy ścieżce rowerowej Leszno - Rydzyna

Powiat leszczyński planuje przy drodze wojewódzkiej Leszno – Rydzyna budowę kolejnej wiaty turystycznej. Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z budżetu województwa wielkopolskiego został złożony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Podpisanie umów w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski podpisali drugą część umów z klubami sportowymi, które otrzymają dofinansowanie na szkolenie zawodników i organizację zawodów.

Podpisanie umów w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski podpisali pierwszą część umów z klubami sportowymi na dofinansowanie ich działalności szkoleniowej i organizowanych przez nie przedsięwzięć.

Droga powiatowa - ul. Krzywińska w Kąkolewie

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na budowę miejsc postojowych po zachodniej stronie ul. Krzywińskiej w Kąkolewie, w rejonie Zespołu Szkół.