Znakowanie roweru

Leszczyńska policja kontynuuje w maju br. znakowanie rowerów metodą WIBEROO. Wystarczy zadzwonić do dzielnicowych i umówić się na konkretny dzień i godzinę.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o możliwości wystąpienia w powiecie leszczyńskim w poniedziałek 1 lipca burz.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w powiecie leszczyńskim 29 czerwca br. upałów.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o możliwości wystąpienia w powiecie leszczyńskim w piątek 28 czerwca burz.

Podpisanie umowy w Starostwie Powiatowym w Lesznie

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa o dofinansowanie kwotą 1 mln zł z Programu Lekkoatletycznego Województwa Wielkopolskiego przebudowy kompleksu sportowego przy prowadzonym przez Powiat Leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie.

Plakat obrazujący tekst

Ogłoszenie Starosty Leszczyńskiego o wywieszeniu wykazu stanowiącej własność Skarbu Państwa części nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze bezprzetargowej na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w powiecie leszczyńskim w dniach 26-28 czerwca br. upałów.

Plakat obrazujący tekst

Do 15 lipca będą trwać konsultacje społeczne projektu ,,Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Leszczyńskiego Obszaru Funkcjonalnego”, obejmującego Leszno oraz gminy Lipno, Osieczna, Rydzyna i Święciechowa.

Zakończenie roku szkolnego w SOSW Rydzyna

Uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie uroczyście zakończyli rok szkolny 2023/2024.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o możliwości wystąpienia w powiecie leszczyńskim w piątek i sobotę 21-22 czerwca burz.

Droga powiatowa Zaborówiec - Włoszakowice

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie  ogłosił przetarg na budowę drogi dla rowerów wzdłuż drogi powiatowej Brenno – Zaborówiec -Włoszakowice.

Siedziba Urzędu Gminy we Włoszakowicach

Włoszakowicka filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie czynna jest znów  pięć  dni w tygodniu. Wyjątkiem będzie przyszły tydzień, gdy mieszkańcy będą przyjmowani tylko w środę i czwartek.