Nagrodzeni stypendium Starosty Leszczyńskiego

26 osób otrzymało Stypendia Starosty Leszczyńskiego dla uzdolnionych studentów. Połowa z nich odebrała je z rąk starosty Jarosława Wawrzyniaka i wicestarosty Macieja Wiśniewskiego podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Lesznie.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu 2 grudnia br. opadów marznących.

Plakat obrazujący tekst

W związku z przebudową drogi powiatowej  Osieczna – Goniembice aż do odwołania droga na tym odcinku będzie zamknięta dla ruchu. Wprowadzony został objazd przez Lipno i Leszno.

UKS Roszada Lipno trenuje młodzież grająca w warcaby

Do 15 grudnia br. przyjmowane będą przez Starostwo Powiatowe w Lesznie wnioski o dofinansowanie rozwoju sportu w powiecie leszczyńskim.

Plakat obrazujący tekst

Powiat leszczyński zaprasza do składania ofert w zakresie organizacji zajęć międzykulturowych dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Termin zgłoszeń upływa 2 grudnia br. 

Odsłoniecie nagrobków powstańców listopadowych na cmentarzu w Oporowie

Na cmentarzu w Oporowie w gminie Krzemieniewo uroczyście odsłonięto odbudowane nagrobki pochowanych tam dwóch powstańców listopadowych 1830-1831. W uroczystości uczestniczyli m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i radni powiatu leszczyńskiego.   

Droga powiatowa Osieczna - Goniembice

Spółka Colas Polska rozpoczęła przebudowę drogi Osieczna – Goniembice. W związku z szerokim zakresem prac droga aż do odwołania droga na tym odcinku będzie zamknięta dla ruchu. Wprowadzony został objazd przez Leszno.

Prezentacja projektu budżetu powiatu leszczyńskiego na 2023 rok w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Radni powiatu leszczyńskiego zapoznali się z projektem budżetu samorządu na rok 2023 i wkrótce będą nad nim dyskutować podczas posiedzeń komisji. Głosowanie nad uchwałą budżetową zaplanowano na sesji 20 grudnia br.

Wyremontowany dach na budynku SOSW Rydzyna

Powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie w 2023 r. czwartego etapu wymiany więźby i pokrycia dachowego zabytkowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. Dzięki dotacjom z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego samorząd zmodernizował już osiem budynków.

Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LIX sesji przegłosowała pięć uchwał, w tym zmieniła tegoroczny budżet samorządu.

Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na poniedziałek 28 listopada br. na godz. 13:00 LX sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Odbędzie się ona w Starostwie Powiatowym w Lesznie, pl. Kościuszki 4b.

Uczestnicy spotkania podsumowującego sezon hodowców gołębi pocztowych z sekcji Krzemieniewo

Hodowcy gołębi pocztowych z sekcji Krzemieniewo podsumowali tegoroczny sezon. W spotkaniu uczestniczyli wicewójt gminy Krzemieniewo Joanna Nowacka i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.