W powiecie leszczyńskim aż o siedem osób wzrosła liczba osób zakażonych Covid-19. To pracownicy SP ZOZ MSWiA Centrum Rehabilitacji w Górznie, w którym znajduje się ognisko koronawirusa.

Przebudowa drogi powiatowej w Targowisku

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rozpoczęła poszerzanie drogi powiatowej Radomicko – Targowisko w gminie Lipno.

W związku z podpisaniem umowy partnerskiej Powiat Leszczyński podaje do publicznej wiadomości, że przystąpił jako partner do realizacji projektu „Utworzenie Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców powiatów leszczyńskich (ziemskiego i grodzkiego)”.

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło drugi przetarg w ramach kolejnego etapu cyfryzacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych. Na trzyletni projekt powiat leszczyński otrzyma do ok. 1 mln zł dotacji z budżetu Unii Europejskiej.

Hołd ofiarom sowieckiej agresji okupacji

W Lesznie uczczono 81. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Kwiaty przy pomniku katyńskim złożyła m.in. delegacja władz powiatu leszczyńskiego.

23 września br. odbędzie się bezpłatne webinarium „ZUS i PFRON na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością”.

18 września br. we wszystkich nadleśnictwach organizowana będzie akcja #sadziMy, organizowana już po raz drugi pod patronatem Prezydenta RP. Lasy Państwowe rozdawać będą sadzonki drzew, które chętni będą mogli posadzić na swoich posesjach.

Ścieżki rowerowe Wilkowice - Święciechowa - Gołanice

Siedem firm złożyło oferty w przetargu na budowę kolejnych dwóch odcinków ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim: Wilkowice – Święciechowa i Święciechowa w kierunku Gołanic. Najtańszą z nich o wartości ok. 985 tys. zł złożyła spółka Nodo z Leszna.

Droga Hersztupowo - Nowy Belęcin

Spółka Gart z Golędzinowa koło Obornik Śląskich wykonała na drodze powiatowej Hersztupowo – Nowy Belęcin podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni.

Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 24 września br. XXVIII sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Rozpocznie się o godz. 12:00 w Pałacu w Pawłowicach, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, ul. Mielżyńskich 14, 64-122 Pawłowice.

Przebudowa drogi w Krzycku Wielkim

Powiat leszczyński i gmina Włoszakowice współfinansują obecnie dwie inwestycje drogowe. Stan zaawansowania robót w Krzycku Wielkim i na drodze Gołanice - Jezierzyce Kościelne sprawdzali starosta Jarosław Wawrzyniak i wójt Robert Kasperczak.

Radar przy drodze powiatowej w Brennie

W każdej z siedmiu gmin powiatu leszczyńskiego na drogach powiatowych zamontowano radary z informacjami o prędkości jazdy pojazdów. Zakup urządzeń poprawiających bezpieczeństwo sfinansował samorząd powiatowy.