Informujemy, że w dniach od 22 lutego 2016 r. do 27 lutego 2016 r. Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

W tegoroczne obchody włączyły się Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Kuratorów oraz Naczelna Izba Lekarska.

W trakcie trwania „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawiciel w/w środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w w/w podmiotach.

Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl zostanie zamieszczona lista instytucji, w których będzie można uzyskać niezbędne informacje oraz pomoc.

Ulotka_osoby_pokrzywdzone.jpg

LISTA PUNKTÓW POMOCY - 2016