Na podstawie rejestrów wydanych pozwoleń na budowę, Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie przygotował informację o rozwoju budownictwa mieszkaniowego w latach 2011-2015 na terenie Powiatu Leszczyńskiego.

wykres.jpg

Analizując dane można zaobserwować, że po latach 2011-2014, gdzie ogólna ilość wydanych pozwoleń na budowę oscylowała w ilości ok. 800 pozwoleń na rok, w 2015 nastąpił wzrost do 1000 pozwoleń na rok. Ogólna ilość wszystkich wpływających spraw z zakresu działalności wydziału w latach 2011 – 2015 wynosi 19 181, z czego 4158 wynosi ilość wydanych pozwoleń na budowę.
           W tym też czasie, największą ilość wydanych pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych jednorodzinnych udzielono w gminie Rydzyna – 362 pozwoleń, a najmniej w gminie Wijewo – 46 pozwoleń. O dominacji gminy Rydzyna w zakresie rozwoju budownictwa mieszkaniowego świadczy fakt, że pozwolenia na budowę nowych budynków mieszkalnych jednorodzinnych wydane dla obszaru tej gminy stanowią ponad 24% z całości pozwoleń wydanych na terenie Powiatu Leszczyńskiego.

Ilość wydanych pozwoleń na budowe budynków mieszkalnych -
zestawienie tabeleryczne - ZOBACZ
Zakres działalności Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie - zestawienie tabelaryczne - ZOBACZ