Spółka Colas Polska kończy tegoroczny zakres prac na kilku odcinkach największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego - przebudowy i budowy drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Do września 2018 r. przebudowana zostanie droga Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) oraz zbudowany nowy odcinek do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 (6,5 km). Spółka Colas Polska prowadzi prace na kilku odcinkach w granicach powiatu leszczyńskiego.

Na odcinku Włoszakowice – Zaborówiec, po poszerzeniu poboczy i wykonaniu nowych konstrukcji jezdni, ułożono już dwie warstwy nawierzchni bitumicznych. Także odcinek z Bukówca Górnego (od ronda) w kierunku Boguszyna został poszerzony, wykonano nową konstrukcję drogi i ułożono dwie warstwy nawierzchni bitumicznej. Trwa poszerzanie poboczy na odcinku z Zaborówca do Brenna.

Na budowanym nowym odcinku drogi - kilometrowej obwodnicy Boguszyna – trwają pracę przy układaniu pierwszej warstwy nawierzchni asfaltowej. Pierwszej warstwy doczekał się także odcinek z Włoszakowic do Bukówca Górnego. W samym Bukówcu Górnym trwa  wymiana krawężników wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich.

UE Nietazkowo

{gallery}2017/artykuly/Droga_Brenno_Nietazkowo_wizytacja_2_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}