Do 12 stycznia br. można składać w Starostwie Powiatowym w Lesznie oferty w konkursie na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w powiecie leszczyńskim w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz turystyki i krajoznawstwa.

Co roku Zarząd Powiatu Leszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego. Zakres konkursu to wspieranie i upowszechnianie: kultury fizycznej, kultury, sztuki ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz turystyki i krajoznawstwa. Na realizację tych zadań zapisano w budżecie powiatu na 2018 r. odpowiednio kwoty: 30 tys. zł, 30 tys. zł i 5 tys. zł.

Termin składania ofert upłynie 12 stycznia 2018 r. Potem komisja konkursowa oceni oferty i przedstawi Zarządowi Powiatu leszczyńskiego, który rozstrzygnie konkurs. Termin realizacji zadań to 15 lutego – 31 lipca 2018 r.

W ub.r. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego w ramach II otwartego konkursu na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego przyznał m.in. dotację Stowarzyszeniu Możemy ze Świeciechowy na organizację Powiatowego Konkursu Recytatorskiego (na zdjęciu).