Pierwszy w tym roku atak zimy w powiecie leszczyńskim mamy już za sobą. Przez kilka godzin w nocy i rano piaskarki Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie dbały o przejezdność dróg.

Powiat leszczyński zarządza blisko 400 km dróg zlokalizowanych w siedmiu gminach. W związku z opadami śniegu we wtorek 16 stycznia br. od godz. 4:00 wyjechały z bazy trzy piaskarki ZDP w Lesznie.

- Każda z nich wykonała po dwa kursy posypując nawierzchnię piaskiem i solą. Dziś zużyto  60 ton mieszanki – informuje Jarosław Dokurno, zastępca kierownika ZDP w Lesznie.

We wtorkowe południe śnieg na większości odcinków jezdni dróg powiatowych już stopniał. Na wypadek wystąpienia mrozu i oblodzenia nawierzchni cały czas dyżur pełni jedna piaskarka.

ZDP w Lesznie dysponuje trzema własnymi piaskarkami, w razie intensywnych opadów odśnieżanie zlecane jest także zewnętrznym firmom.