Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczą w kursie wizażu.

W ramach współpracy z Klubem Aktywności Rozmaitych w Rydzynie (KARnet)  od listopada 2017 r.   zainteresowane wychowanki (z grup : I dziewcząt, II dziewcząt i z IV dziewcząt) uczestniczą w kursie wizażu. Zajęcia są prowadzone przez kosmetyczkę w dwóch grupach, w poniedziałek i środę.

Na początku kursu jego uczestniczki poznały techniki makijażu, zasady korekty kształtu twarzy, zasady doboru kosmetyków do typu urody. Poznały również różne kosmetyki do upiększania i akcesoria niezbędne do wykonania profesjonalnego makijażu. W kolejnym etapie kursu uczą się wykonywania makijażu dziennego, stylizacji brwi oraz przekształcania makijażu dziennego na wieczorowy.

{gallery}2018/artykuly/Rydzyna_SOSW_kurs_wizazu_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}