W siedzibie Nowicjatu Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Mórkowie odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez leszczyński oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kaplicy, po której uczestników zaproszono do refektarza, gdzie zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, były też wspomnienia. W spotkaniu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Wcześniejsze, coroczne spotkania Akowców odbywały się na Świętej Górze w Gostyniu.

Z roku na rok liczba kombatantów się zmniejsza. Uczestniczący w spotkaniu wiceminister spraw zagranicznych i poseł ziemi leszczyńskiej Jan Dziedziczak podkreślił, że świadectwo żołnierzy AK jest bardzo ważne dla budowania patriotyzmu w obecnych pokoleniach Polaków.

Fot.elka.pl

{gallery}2018/artykuly/Morkowo_AK,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}