Orkan Fryderyka nie wyrządził w powiecie leszczyńskim większych szkód. Dziś na ten temat podczas telekonferencji z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem raportował starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Orkan Fryderyka, dla którego prognozowano w Wielkopolsce siłę ponad 100 km/h, okazał się znacząco łagodniejszy niż październikowy Ksawery. Z informacji Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie wynika, że strażacy interweniowali w powiecie łącznie tylko trzy razy, w dwóch gminach. W Rydzynie na drogę spadła plandeka z tira, w Dąbczu – na drogę spadła gałąź, a w Henrykowie – przewróciło się drzewo. Ponadto w gminie Osieczna zanotowano chwilowe przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się telekonferencja, w której uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz wójtowie Święciechowy Marek Lorych i Wijewa Mieczysław Drożdżyński. Starosta online przekazał informacje na temat zdarzeń w powiecie wojewodzie wielkopolskiemu Zbigniewowi Hoffmannowi.