Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak ogłosił przetarg na sprzedaż dwóch atrakcyjnie położonych nieruchomości Skarbu Państwa w Boszkowie, na których zlokalizowany jest tzw. ośrodek kuratoryjny. Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 26 marca br.

Dwie nieruchomości położone w Boszkowie (dojazd od ul. Turystycznej) mają łącznie 0,8 ha. Dostęp do nich zapewniony jest przez działkę stanowiącą drogę gminną gminy Włoszakowice, zgodnie z uchwałą Rady Gminy Włoszakowice z dnia 10 kwietnia 2017 r.

Obie nieruchomości nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W obowiązującym studium określone są jako tereny usług turystycznych. Obie są zagospodarowane i zabudowane budynkiem noclegowo – gastronomicznym, pawilonem sanitarnym, budynkiem świetlicy, trzema budynkami pawilonów noclegowych oraz łącznie dziesięcioma budynkami campingów.

W dniu 23 stycznia br. ogłoszony został pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż dwóch nieruchomości w Boszkowie. Cena wywoławcza tych nieruchomości to 1.530.000 zł, nabywca jest zwolniony z opłacenia podatku VAT. Przetarg odbędzie się 26 marca br.  o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Lesznie, Pl. Kościuszki 4b, sala nr 18. Wadium należy wpłacić do 19 marca br.