Stowarzyszenie Razem dla Pawłowic zorganizowało charytatywny turniej piłkarski „Gramy dla Bartka”. Podczas imprezy pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka zebrano prawie 3,9 tys. zł na budowę windy dla Bartka.

Siedmioletni Bartek ma zdiagnozowany zespół wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego, małogłowie, padaczkę oraz znacznie opóźniony rozwój psychoruchowy. Codziennie korzysta z rehabilitacji i licznych terapii. By ułatwić jego poruszanie się potrzeba windy w domu, w którym mieszka.

Stowarzyszenie Razem dla Pawłowic postanowiło zorganizować charytatywny turniej piłkarski „Gramy dla Bartka”, w którym drużyny lokalnych stowarzyszeń  rywalizować będą o puchar starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. Główny cel to zebranie pieniędzy na zakup i montaż windy dla niepełnosprawnego chłopca.

W turnieju w hali sportowej w Pawłowicach uczestniczyło osiem drużyn z regionu leszczyńskiego: Stowarzyszenie Aktywne Mierzejewo, Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, Eurodesk Leszno, Stowarzyszenie Razem z Nami z Garzyna, Stowarzyszenie Wodnik z Pawłowic, Stowarzyszenie Razem dla Pawłowic, OSP Pawłowice, Radni Gminy Krzemieniewo oraz drużyna Rosik i Przyjaciele.

Wygrali, z kompletem zwycięstw, zawodnicy Stowarzyszenie Aktywne Mierzejewo. Drugie miejsce zajęła drużyna Rosik i Przyjaciele, a na najniższym stopniu podium stanęło Stowarzyszenie Wodnik.

Oprócz zmagań sportowych przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, słodki poczęstunek i gorącą kawę. Zorganizowano także kiermasz rękodzieł. Podczas imprezy zebrano 3.884,36 zł na zakup i budowę windy dla Bartka. Patronat nad turniejem objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który obserwował rywalizację na boisku.

Fot. Maciej Włodarczak