W Lesznie odbyły się VIII Halowe Grand Prix w petanque o Puchar Starosty Leszczyńskiego. Uroczystości otwarcia turnieju dokonał wicestarosta leszczyński Rober Kasperczak.

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 76 dwuosobowych drużyn. Turniej jest największym turniejem halowym w Polsce oraz jednym z największych tego typów turniejów w Europie. W zawodach uczestniczyli gracze z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Poznania, Katowic, Ciechanowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Gostynia, Mieczowa, Liskowa oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko. W imprezie wystąpili także zawodnicy z Francji, Czech oraz Szwecji.

Pierwsze miejsce zdobył dublet reprezentowany przez graczy z Warszawy: Tomasza Milanowskiego i Artema Dmytrenko. Drugie miejsce zajęli Maciej Kiepsch z Klubu Petanue Leszczynko z graczem ze Śremu Stefanem Bartkowiakiem. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie, w której grali Konrad Boniecki z Liskowa i Tomasz Korniłowicz z Białegostoku. IV miejsce zajęli gracze z Jedliny: Ryszard Kowalski, Kamil Orpel.

Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali statuetki i dyplomy.

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Organizatorem turnieju był Klub Petanque Leszczynko przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Lesznie.

{gallery}2018/artykuly/Leszno_Petanque,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}