Na zlecenie powiatu leszczyńskiego w kilkunastu szkołach zorganizowane będą warsztaty ekologiczne „Walczymy razem o czyste powietrze”. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych oraz dwóch szkół specjalnych.

Niska emisja to obecnie jeden z największych problemów ekologicznych. Na liście najbardziej zanieczyszczonych państw Europy jest niestety Polska. Nie dziwi więc, że z powodu chorób spowodowanych niską emisją umiera w kraju co roku 45 tys. ludzi, a poziom stężenia zanieczyszczeń nierzadko przekracza dopuszczalne poziomy o kilkaset procent. Domy ogrzewane są najtańszymi paliwami, a ludzie spalają śmieci, by jak najmniej wydać na ogrzewanie. Obecność w powietrzu szkodliwych pyłów może prowadzić do bardzo groźnych chorób.

Starostwo Powiatowe w Lesznie po raz kolejny organizuje i finansuje warsztaty ekologiczne „Walczymy razem o czyste powietrze”. Prowadzi je Justyna Piwońska z firmy Ekosfera w Lesznie. Zajęcia mają na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat niskiej emisji. Jedną z pierwszych placówek, w której zorganizowano warsztaty była Szkoła Podstawowa w Jezierzycach Kościelnych w gminie Włoszakowice. W zajęciach uczniom towarzyszyli wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie Janusz Perski.