Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych z Górzna uczestniczyli w warsztatach „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Choć dzieci znają podstawowe zasady korzystania z internetu, to nauczyciele placówki przeprowadzili szereg działań, by przypomnieć i ustrzec zwłaszcza najmłodszych przed mnóstwem zagrożeń jakie niesie nieumiejętne korzystanie z najnowszych technologii.

Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego poznali serwis Necio i przez zabawę uczyli się zasad bezpieczeństwa w sieci.

Kolejnymi inicjatywami były: Szkolny Konkurs Plastyczny „Tworzymy kulturę szacunku w sieci" i gazetka szkolna „Bezpieczeństwo w Internecie", której tematyka w dużym stopniu dotyczyła bezpieczeństwa w internecie.

{gallery}2018/artykuly/Gorzno_Dzien_bezpiecznego_Internetu,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}