Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk zapraszają na Samorządowe Forum Sołtysów Powiatu Leszczyńskiego.

Odbędzie się w piątek 23 lutego br. o godz. 12:00  w Nowej Wsi, gmina Rydzyna.

Forum Sołtysów będzie okazją do zaprezentowania przez władze powiatu leszczyńskiego informacji na temat działalności samorządu na rzecz mieszkańców i przedsiębiorców. Ponadto przekazane zostaną szczegóły na temat pozyskiwania środków finansowych przez gminy, sołectwa oraz organizacje pozarządowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2014-2020 w 2018 r., informacje o funkcjonowaniu Wielkopolskiej Odnowy Wsi  na obszarach wiejskich w 2018 r., możliwości pozyskiwania środków na rozwój inicjatyw społecznych i gospodarczych z innych źródeł.

Samorządowe Forum Sołtysów Powiatu Leszczyńskiego rozpocznie się w piątek 23 lutego br. o godz. 12:00 w Nowej Wsi, gmina Rydzyna.