Przed nami ostatnie dni na przesłanie projektu, który weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych i Samorządów FLORIANY 2018.

Zgłoszenie należy przesłać do północy 28 lutego 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego). Projekty nagradzane są w dwóch grupach:

I. Realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie

II. Realizowane przez OSP wspólnie z partnerami (samorządami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami).

Spośród nadesłanych inicjatyw Kapituła Konkursowa wskaże nominowanych do nagrody, a podczas Gali wręczenia FLORIANÓW ogłosi zwycięzców, którzy otrzymają prestiżową statuetkę oraz atrakcyjne nagrody.

Dwanaście kategorii, w ramach których będą oceniane inicjatywy zgłoszone do II edycji Konkursu FLORIANY to:

I.          Infrastruktura

II.         Bezpieczeństwo

III.        Ochrona środowiska i ekologia

IV.        Estetyka przestrzeni publicznej

V.         Edukacja

VI.        Sport, rekreacja i turystyka

VII.       Kultura i tradycja

VIII.      Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna

IX.        Innowacje oraz integracja cyfrowa

X.         Współpraca zagraniczna

XI.        Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca

XII.       Kategoria specjalna – "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Konkurs zorganizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak". Skierowany jest do Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i opisu zrealizowanego projektu zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie www.floriany.pl oraz przesłanie wraz z dokumentacją do końca lutego 2018 r. na adres: Miesięcznik "Strażak", ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem: "FLORIANY".

Wszelkie szczegóły, regulamin Konkursu oraz stosowne formularze do pobrania znajdują się na stronie www.floriany.pl w zakładce KONKURS.

Kontakt:

tel. +48 22 509-50-76