Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podpisał ze spółką Strabag z Pruszkowa umowę na przebudowę drogi z Włoszakowic do Boszkowa Letniska wraz z budową ścieżki rowerowej. Część prac ma zostać wykonana przed letnimi wakacjami.

Projekt zakłada przebudowę ok. 2,4 km jezdni oraz budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Wolsztyńskiej (wyjazd w kierunku Brenna) i Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach do początku Boszkowa Letniska. Nowa jezdnia będzie miała 6 m szerokości, a przebudowywany oraz budowany ciąg pieszo-rowerowy - 2,6 m i zostanie wykonany z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym. Inwestycja będzie kosztować 4.589.011 zł, a połowę jej kosztów stanowić będzie dotacja z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Zgodnie z warunkami przetargu przebudowa jezdni (wykonanie konstrukcji poszerzenia jezdni, ułożenie warstw wiążącej oraz ścieralnej z masy asfaltowej) ma nastąpić do  29 czerwca br.,  przed sezonem wakacyjnym, natomiast pozostały zakres robót - do 28 września br.