Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na środę 28 lutego br. XXXIX sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Rozpocznie się o godz. 13.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie na pl. Kościuszki.

Proponowany przez przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego porządek obrad:

1.            Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2.            Informacja nt. porządku obrad.

3.            Przyjęcie protokołu z XXXVIII sesji w dniu 31 stycznia 2018 roku.

4.            Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Leszczyńskiego w okresie międzysesyjnym.

5.            Interpelacje i zapytania radnych.

6.            Informacja o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2017 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia informacji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

7.            Roczne sprawozdanie z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie wraz z informacją o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu leszczyńskiego za 2017 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia sprawozdania Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

8.            Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lesznie o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu leszczyńskiego za 2017 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu leszczyńskiego.

9.            Informacja o stanie zdrowotności zwierząt na terenie powiatu leszczyńskiego w roku 2017.

10.          Informacja o działalności Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej za 2017 rok.

11.          Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Leszczyński w 2017 roku.

12.          Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego za 2017 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego za 2017 rok.

13.          Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Budżetu, Planowania i Rozwoju w 2017 roku.

14.          Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w 2017 roku.

15.          Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Spraw Społecznych w 2017 roku.

16.          Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Komisji Rewizyjnej z realizacji planu kontroli w II półroczu 2017 roku.

17.          Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej w 2017 roku.

18.          Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok.

19.          Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Leszczyńskiego na lata 2018-2021.

20.          Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań na które przeznacza się środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku.

21.          Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia woli współfinansowania wraz z gminami powiatu leszczyńskiego jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka.

22.          Wolne głosy i wnioski.

23.          Zakończenie obrad.