Marian Mielcarek, radny powiatu leszczyńskiego i członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego otrzymał Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Najwyższe odznaczenie dla ochotnika odebrał podczas sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego.

O Złoty Znak Związku OSP dla Mariana Mielcarka wnioskował Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lesznie. Najwyższe odznaczenie związku dla wieloletniego wójta gminy Święciechowa, radnego powiatu leszczyńskiego i członka Zarządu Powiatu Leszczyńskiego przyznano za wieloletnią działalność na rzecz lokalnego środowiska ochotników.

- Zaczynałem w 1958 r. od młodzieżowej drużyny pożarniczej w Osiecznej, a po przerwie na naukę w szkole średniej i studia związałem się z Ochotniczą Strażą Pożarną w Święciechowie, której prezesem byłem 23 lata. W tym czasie udało się wyremontować i doposażyć wiele gminnych jednostek ochotniczych – informuje Marian Mielcarek.

Podczas sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego Marian Mielcarek odznakę z rąk Stanisława Wolniczaka, prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP oraz starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.