Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Ok. 140 osób wystartowało w Zieleńcu w mistrzostwach Leszna i powiatu leszczyńskiego w narciarstwie alpejskim. Zwycięzców na stoku uhonorowali wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Mistrzostwa Leszna i powiatu leszczyńskiego rozegrano na stoku Szarotka w Zieleńcu.  Na nartach i na deskach snowboardowych rywalizowało łącznie ok. 140 osób. Finałowy przejazd najszybciej pokonał Przemysław Klabiński, wyprzedzając swego syna Mateusza oraz ubiegłorocznego zwycięzcę - Jakuba Kaźmierczaka. Najlepsze miejsce wśród kobiet zajęła Aleksandra Laskowska. Wśród  snowboardzistów zwyciężył Mateusz Śląski.

Organizację mistrzostw dofinansowały samorządy Leszna i powiatu leszczyńskiego. Puchary i medale wręczali wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2018/artykuly/Zieleniec_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}