W Zespole Szkół w Kąkolewie odbył się etap powiatowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak życząc uczestnikom uzyskania jak najlepszych wyników, wręczył dyplomy uczestnictwa przedstawicielom poszczególnych szkół.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, a jego celem jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, gwary i kultury regionalnej. W konkursie udział biorą uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych i II – III gimnazjów z terenu powiatu leszczyńskiego. Zwycięzcy etapów szkolnych, którzy dostali się do etapu powiatowego, uzyskując co najmniej 85% punktów przejdą do etapu rejonowego.

{gallery}2018/artykuly/Kakolewo_konkurs_wiedzy,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}