Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę ulic Krzywińskiej i Rydzyńskiej w Kąkolewie. Inwestycję sfinansują powiat leszczyński i gmina Osieczna.

Dwa samorządy planują przebudowę ciągu dróg powiatowych Kąkolewie - ul. Krzywińskiej oraz ul. Rydzyńskiej. Na odcinku 350 mb zostanie poszerzona i wzmocniona prawa krawędź jezdni. Na kolejnych 430 mb zbudowany będzie chodnik wraz ze zjazdami, co wiąże się z wymianą istniejącego krawężnika, wykonaniu nowej konstrukcji oraz nawierzchni chodnika wraz z przebudową wpustów ulicznych. Na długości 3,5 km natomiast sfrezowana zostanie stara nawierzchnia jezdni i wykonane nowe nawierzchnie wyrównawcza i ścieralna.

Na oferty wykonawców ZDP w Lesznie oczekuje do 20 marca br. Termin wykonania przebudowy to 31 października br.