Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił drugi przetarg na przebudowę drogi powiatowej w Krzycku Małym w gminie Święciechowa. Pierwszy został unieważniony, bo oferty były za drogie.

Szacunkowy koszt planowanej przebudowy drogi powiatowej w Krzycku Małym to 2,1 mln zł. W pierwszym przetargu tańsza z dwóch złożonych ofert była aż o 862 tys. zł wyższa, niż zaplanowane na ten cel wydatki. W związku z tym Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie unieważnił przetarg i ogłosił ponowne postępowanie. Tym razem na oferty czeka do 23 marca br.

Zakres prac obejmuje m.in. frezowanie nawierzchni na szerokości 0,75 - 1,5 m, wykonanie podbudowy jezdni i jej nawierzchni, wykonanie ścieku prefabrykowanego, regulację włazów studni ściekowych i rewizyjnych oraz przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej. Zwycięzca przetargu na wykonanie prac będzie miał czas do 29 września br.