Dwanaście klubów sportowych otrzyma w tym roku dotacje na prowadzenie swej działalności. Przedstawiciele pierwszych dwóch podpisali umowy z władzami powiatu leszczyńskiego.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego co roku przyznaje dotacje na rozwój sportu. Co roku ubiegają się o nie kluby zarejestrowane w powiecie leszczyńskim. W 2018 r. wsparcie budżetowe otrzyma dwanaście organizacji.

Gośćmi starosty Jarosława Wawrzyniaka i wicestarosty Roberta Kasperczaka byli przedstawiciele dwóch klubów. Wraz z prezesem UKS Dragon Święciechowa Tomaszem Gorwą pojawiła się 18-letnia Adrianna Kalitka, brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorów w taekwondo z 2017 r. i wicemistrzyni Polski w kategorii juniorów w 2016 r.

Wraz z prezesem UKS Roszada Lipno przyjechało natomiast sześcioro najmłodszych warcabistów tego klubu – Gabriela Rumińska, najlepszy przedszkolak w kraju, Antoni Rumiński, Paweł Bielicki, Jakub Stachowiak, Kacper Stachowiak i najmłodszy zawodnik klubu – Jan Nowacki.

Oba klubu od lat osiągają dobre i bardzo dobre wyniki w zawodach o randze regionalnej i ogólnopolskiej, będąc sportową wizytówką powiatu leszczyńskiego.

{gallery}2018/artykuly/Leszno_starostwo_kluby_sportowe_2018,width=600,height=400,resize_images=1,width_image=250,height_image=250{/gallery}