Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie odwiedziła firmę Lespin Sp. z o.o. z Leszna. Poznawanie firm działających w regionie jest jednym z ważniejszych punktów Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego w Ośrodku.

Uczniowie zwiedzili firmę, poznali jej historię i obszary działalności. Spotkali się z przedstawicielami i poznali specyfikę takich zawodów jak: ochroniarz, krawiec, krojczy, pracownik konfekcjonowania kabli specjalistycznych i magazynier. Poznali też możliwości zatrudnienia w firmie, warunki pracy, korzyści płynące z zatrudnienia i możliwości rozwoju pracowników. Poznanie i zobaczenie z bliska firmy i pracy ludzi w niej zatrudnionych może w przyszłości mieć wpływ na wybór zawodu przez młodych ludzi.

{gallery}2018/artykuly/SOSW_Lespin,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}