W Rydzynie, Kąkolewie i Krzemieniewie prężnie działają Kluby Aktywności Rozmaitych, w których młodzież w wieku 13-18 lat może rozwijać swe zainteresowania.

Kluby Aktywności Rozmaitych zrzeszone są w sieć KARnet. Powstały dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach projektu „Działajmy razem z wiarą w lepsze jutro” realizowanego w partnerstwie powiatu leszczyńskiego wraz z Fundacją Aktywności Lokalnej z Poznania oraz gminami Lipno i Święciechowa. Prowadzą je współpracownicy fundacji, przy współpracy z powiatem leszczyńskim. Aktualnie działają w Rydzynie, Kąkolewie i Krzemieniewie, ale w planach jest otwarcie kolejnych.

Oferta sieci KARnet skierowana jest do młodzieży w wieku 13 - 18 lat. Z zajęć korzysta ponad 150 osób, a liczba zainteresowanych systematycznie rośnie.

- Nasze działania są niestandardowe, bo niczego nie narzucamy młodzieży, tylko wspomagamy realizacje pomysłów młodych ludzi – informuje Jacek Janicki, prowadzący zajęcia w Klubie Aktywności Rozmaitych w Rydzynie.

Zajęcia odbywają się popołudniami, obejmują m.in. robotykę, rękodzielnictwo, programowanie komputerowe, zumbę, siłownię, gry planszowe. Z działalnością Klubu w Rydzynie zapoznali się starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek oraz Mateusz Juśkiewicz, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie i Inga Kaminiarz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie.