Dwanaście klubów sportowych otrzyma w tym roku dotacje na prowadzenie swej działalności. Przedstawiciele kolejnych trzech uroczyście podpisali umowy z władzami powiatu leszczyńskiego.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego co roku przyznaje dotacje na rozwój sportu. Co roku ubiegają się o nie kluby zarejestrowane w powiecie leszczyńskim. W 2018 r. wsparcie budżetowe otrzyma dwanaście organizacji.

Gośćmi starosty Jarosława Wawrzyniaka i wicestarosty Roberta Kasperczaka byli przedstawiciele kolejnych trzech klubów. Kierowane przez Lidię Misiorną Stowarzyszenie MTS Aktywne Włoszakowice otrzyma dotację na szkolenie ok. 80 młodych piłkarzy ręcznych i udział drużyn w rozgrywkach ligowych. UKS przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach pod kierownictwem Wiesławy Walkowskiej od pięciu lat szkoli szachistów, którzy mają na swym koncie wiele sukcesów na mistrzostwach Polski i prestiżowych turniejach. Natomiast Klub Sportowy Dąbcze, któremu prezesuje Mateusz Przybył, znany jest daleko poza powiatem leszczyńskim – w obecnym sezonie reprezentuje Polskę w Pucharze Europy TT Inter Cup.

{gallery}2018/artykuly/Leszno_starostwo_kluby_sportowe_2018_1,width=600,height=400,resize_images=1,width_image=250,height_image=250{/gallery}