Starostwo Powiatowe w Lesznie wraz z urzędami gminnymi wyszło naprzeciwko zapotrzebowaniu na badania diagnostyczne wśród mieszkańców powiatu leszczyńskiego.

Mobilny punkt diagnostyczny będzie dyżurował w Święciechowie w sobotę, 17 marca 2018 r. w godzinach 9:00-16:00 przy Sali Wiejskiej, ul. Strzelecka 7. W tym samym dniu można zrobić także bezpłatne badanie słuchu w mobilnym punkcie diagnostycznym firmy Słuch Med.

Mobilny gabinet przyjedzie z Centrum Diagnostyki Osteoporozy w Łomiankach koło Warszawy. Badania te, diagnozują stan chorobowy charakteryzujący się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania. Wszyscy mieszkańcy powiatu leszczyńskiego powyżej 30 roku życia mogą zgłosić się na profilaktyczne badania w kierunku wykrycia osteoporozy.

Badania będą wykonywane bezpłatnie. Udział w nich nie wymaga wcześniejszej rejestracji, o kolejności wykonania decyduje kolejność zgłoszenia.

Mieszkańcy powiatu mogli już skorzystać z bezpłatnych badań w gminach Osieczna, Rydzyna i Wijewo. W pozostałych gminach powiatu mobilne gabinety pojawią się również po ustaleniu terminów.

{gallery}2018/artykuly/Swieciechowa_osteo,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}