Szkoła dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej SOSW Rydzyna, zaprezentowała się referatem „Podróż do świata niesłyszących - metody terapii dzieci i dorosłych słabosłyszących i niesłyszących”, na konferencji poświęconej osobom niepełnosprawnym w Rawiczu.

Spotkanie zorganizowało Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pod hasłem „Razem sprawniej”.

Prelegenci przybliżyli ponad dwustu uczestnikom konferencji tematykę dotyczącą rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niewidomych i słabowidzących, metod terapii dzieci i dorosłych słabo słyszących i niesłyszących, omówiono nowoczesne metody terapii dysfunkcji mózgu m.in. Biofeedback oraz przedstawiono rolę personelu opiekuńczego w adaptacji i aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Była to doskonała okazja do przedstawienia oferty edukacyjnej rydzyńskiej szkoły, sposobów pomocy i rehabilitacji dzieci z wadami słuchu, a także promowania placówki w regionie.