W auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie odbył się uroczysty apel otwierający szkolne obchody stulecia wybuchu powstania wielkopolskiego i stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który wygłosił wykład o Powstaniu Wielkopolskim.

Uczniowie ponad stuletniej szkoły mieli okazję poznać niektóre fakty i pogłębić wiedzę o wydarzeniach sprzed stu lat. Sami także przedstawili podstawowe informacje na temat zmagań mieszkańców Wielkopolski z polityką germanizacyjną podczas zaborów i okoliczności wybuchu niepodległościowego zrywu. Na terenie szkoły umieszczono baner poświęcony powstaniu. Jest to dar artysty, Macieja Piotrowskiego.

Zdj. ZSE Leszno

{gallery}2018/artykuly/Leszno_Ekonomik,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}