W Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie trwają X Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz XXVIII Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w warcabach 64-polowych. W uroczystym otwarciu mistrzostw uczestniczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

W mistrzostwach bierze udział 51 drużyn oraz 23 osoby dorosłe. Tempo gry u dorosłych uczestników to 45min +30' na posunięcie, natomiast juniorzy mają stały czas- 45min na zawodnika. System rozgrywek: szwajcarski - 7 rund. Organizatorami zawodów są: Uczniowski Klub Sportowy „Roszada” z Lipna oraz GOK Lipno.
Powiat leszczyński współfinansuje wydarzenie.

Fot. UKS Roszada Lipno

{gallery}2018/artykuly/Lipno_marzec_warcaby,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}