W hali sportowej w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa ziem zachodnich w kickboxingu full contact im. Pawła Mikołajczaka. Głównym organizatorem turnieju był Klub Sportowy Polonia 1912 z Leszna, a Starostwo Powiatowe w Lesznie wsparło finansowo te zawody.

W mistrzostwach uczestniczyło ponad osiemdziesięciu zawodniczek i zawodników z 10 klubów. Wśród zaproszonych gości była rodzina patrona turnieju - zmarłego zawodnika i trenera KS Polonia 1912 Leszno Pawła Mikołajczaka. W uroczystym otwarciu mistrzostw uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Zawodnicy startowali w kategoriach wiekowych i wagowych. Z grupy zawodników Polonii 1912 pierwsze miejsca zajęli: Aleksander Piasecki 37 kg, Jakub Mikołajczak 47 kg, Albert Wawrzyniak 52 kg, Dawid Tomczak 57 kg i Przemysław Binienda 81 kg.

Fot. Rydzyna24.pl

{gallery}2018/artykuly/Rydzyna_Kickboxing,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}