Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Rydzyny uczestniczyli w międzyszkolnej „Olimpiadzie Zawodowców”, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie.

Olimpiada miała charakter rywalizacji, ale jej głównym zadaniem była integracja młodzieży z różnych branżowych szkół I stopnia. Pierwszą część rywalizacji stanowiło rozwiązanie testów ze znajomości języka polskiego, niemieckiego i matematyki. Potem uczniowie brali udział w quizie z wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, a na koniec drużyny miały do wykonania zadania praktyczne, takie jak: sadzenie kwiatów, robienie kanapek, skręcanie stojaka. Drużyna z Rydzyny zajęła drugie miejsce.